Aby wszystkie dzieci lubiły matematykę

Zrealizowane projekty

ZERÓWKA w Matematycznym Zoo

Przedmiotem projektu “ZERÓWKA w Matematycznym Zoo" było rozbudowanie portalu Matematyczne Zoo o nową klasę - zerówkę, stanowiącą odpowiednik przedszkolnego przygotowania do edukacji szkolnej. W ramach zerówki powstał zestaw interaktywnych gier zaprojektowanych w oparciu o wymogi podstawy programowej wychowania przedszkolnego w zakresie edukacji matematycznej.

Nowa klasa to zestaw gier rozwijających u pięcio- i sześciolatków umiejętności matematyczne i logiczne myślenie. Gry wspierają także rozwój umysłowy dzieci, stymulują do myślenia matematycznego. Projekt ma na celu pomoc w przygotowaniu dziecka do rozpoczęcia nauki w szkole. Poprzez naukę w formie zabawy ma spełnić rolę łagodnego przejścia od przedszkolnej zabawy do szkolnych obowiązków, tak by zminimalizować ryzyko pojawienia się problemów w tym, szalenie istotnym okresie rozwoju umysłowego dziecka.

„Zerówka” określa najczęściej ostatni rok wychowania przedszkolnego, który w prawie określany jest jako roczne OBOWIĄZKOWE przygotowanie przedszkolne. Każde dziecko zatem, zanim pójdzie do szkoły, musi się do niej co najmniej przez rok przygotowywać.
Wychowanie przedszkolne, jak inne etapy edukacji, obowiązuje podstawa programowa, która powinna być zrealizowana.

Projekt “Matematyczne Zoo” towarzyszy uczniom szkół podstawowych, oferując gry matematyczne spełniające podstawę programową dla tego etapu edukacji. Od teraz nasz portal towarzyszy także w przygotowaniu dzieci do pójścia do szkoły. Pomaga oswoić się dziecku i w atmosferze nauki przez zabawę przeprowadza je przez jego pierwsze wyzwania matematyczne, bardzo istotne dla rozwoju dziecka i funkcjonowania jego umysłu.

 

powrót