Aby wszystkie dzieci lubiły matematykę

Zrealizowane projekty

Wakacje z Matzoo

Projekt "Wakacje z Matzoo" powstał z inicjatywy Fundacji Rozwoju Edukacji Matematycznej, a dofinansowała go Fundacja mBanku.
Poprzez projekt zaprosiliśmy dzieci do podjęcia wyzwania rozwiązywania w trakcie wakacji jednego zadania matematycznego dziennie. Począwszy od 1 lipca na uczestnika projektu czekały 62 zadania do rozwiązania w serwisie internetowym Matematyczne Zoo, o stopniu trudności odpowiednim do jego wieku (klasy 1-6). Każde zadanie dostępne było tylko przez jeden dzień. Po wakacjach każdy uczestnik projektu, który rozwiązał prawidłowo co najmniej 20 zadań dostał dyplom (w wersji elektronicznej), a każdy uczestnik, który rozwiązał co najmniej 40 zadań - dyplom z wyróżnieniem.
Projekt miał być dla uczniów przede wszystkim dobrą zabawą. Chcieliśmy urozmaicić dzieciom wakacje. A także pomóc w wyrobieniu nawyku systematycznej nauki.

Pod hasłem “Pobaw się z nami w wakacje” chcieliśmy przemycić to co dobre, a wynikające z codziennej powtórki. Tak, aby te dzieci, które tego potrzebują, wykorzystały wakacyjny czas na naukę. Dzięki temu nie będzie mowy o lęku przed nowymi zagadnieniami czekającymi na dzieci od września. Projekt skierowaliśmy także do matematycznych zapaleńców, którzy uwielbiają matematykę i nie chcą się z nią rozstawać z powodu wakacji. Dzieci te mogły dać upust swojej pasji i angażować się w matematyczne wyzwania.
W nauce niezbędna jest systematyczność, a systematyczność jest także umiejętnością, której trzeba się nauczyć. Realizując projekt tego typu chcemy wspomóc dzieci i ich rodziców w wyrobieniu u młodych uczniów nawyku systematyczności.

Projekt dofinansowała Fundacja mBanku

Strona projektu:

http://wakacje.matzoo.pl

 

 

Podsumowanie realizacji projektu:

 

powrót