Aby wszystkie dzieci lubiły matematykę

Zrealizowane projekty

Projekt “Triathlon matematyczny”

 

Projekt dofinansowała Fundacja mBanku

Przedmiotem projektu "Triathlon matematyczny" był ogólnopolski konkurs matematyczny dla uczniów szkół podstawowych. Konkurs składał się z trzech konkurencji. Dla każdej klasy przewidziany został odpowiedni stopień trudności, zgodnie z obowiązującą podstawą programową. Konkurencje to nic innego, jak przygotowane przez nauczycieli matematyki ciekawe zadania i łamigłówki matematyczne do rozwiązania.

Od 20 listopada do 10 grudnia 2015: przez 3 tygodnie, co piątek na stronie internetowej konkursu publikowaliśmy zadania do rozwiązania przez uczestników. Wśród uczniów, którzy prawidłowo rozwiązali wszystkie konkurencje triathlonu rozlosowane zostały nagrody (18 tabletów i 30 pendrive’ów).

Przedsięwzięcie miało na celu wspomaganie rozwoju intelektualnego dzieci, upowszechnianie nauki przez zabawę. Ponadto poprzez różnorodność czekających na uczestników konkursu zadań (np. sprawność rachunkowa, rozwiązywanie zadań tekstowych, rozwiązywanie zadań graficznych), projekt miał na celu zwrócić uczniom uwagę, jak w wielu różnych dziedzinach spotykamy się z matematyką i jak ważne jest rozwijanie wszystkich, różnych związanych z nią umiejętności. Nie wystarczy być dobrym w jednej, ulubionej dziedzinie matematycznej, ponieważ wszystkie one są ze sobą powiązane.

Strona internetowa projektu:

http://triathlon.matzoo.pl

plakat

 

Podsumowanie realizacji projektu:

W trakcie trwania konkursu:

 

Przykładowe wypowiedzi uczestników:

Świetny pomysł na zachęcenie dzieci do matematyki. Emocje przy rozwiązywaniu zadań ogromne ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu :-)
Małgorzata, mama uczestnika.

Chciałabym pochwalić twórców tego programu, ponieważ jest on wyjątkowo pożyteczny gdyż można powtórzyć sobie matematykę. Zachęca też do wzięcia w nim udziału gdyż są bardzo ciekawe nagrody. Dziękuje za przyjęcie do programu i gorąco pozdrawiam! :)
Patrycja, uczennica kl. 5.

 

powrót