Aby wszystkie dzieci lubiły matematykę

Zrealizowane projekty

Ogólnopolski konkurs 3. TRIATHLON MATEMATYCZNY

 

Projekt dofinansowała Fundacja mBanku

Przedmiotem projektu "3. TRIATHLON MATEMATYCZNY" jest ogólnopolski konkurs matematyczny dla uczniów szkół podstawowych. Konkurs składa się z trzech konkurencji. Dla każdej klasy (od 1 do 7) przewidziany jest odpowiedni stopień trudności, zgodnie z obowiązującą podstawą programową. Konkurencje to przygotowane przez nauczycieli matematyki ciekawe zadania i łamigłówki matematyczne do rozwiązania. Udział w konkursie jest bezpłatny.

Przedsięwzięcie ma na celu wspomaganie rozwoju intelektualnego dzieci, upowszechnianie nauki przez zabawę. Poprzez różnorodność czekających na uczestników konkursu zadań (np. sprawność rachunkowa, rozwiązywanie zadań tekstowych, rozwiązywanie krzyżówek, rozwiązywanie łamigłówek i zadań graficznych), projekt ma na celu zwrócić uczniom uwagę, jak w wielu różnych dziedzinach spotykamy się z matematyką i jak ważne jest rozwijanie wszystkich związanych z nią umiejętności. Nie wystarczy być dobrym w jednej, ulubionej dziedzinie matematycznej, ponieważ wszystkie one są ze sobą powiązane.

Strona internetowa projektu:

http://triathlon.matzoo.pl

plakat


Podsumowanie realizacji projektu:

W trakcie trwania konkursu:


Przykładowe wypowiedzi uczestników:

Właśnie sprawdziliśmy wyniku triathlonu!
Ale się syn ucieszył z wygranej!
Stwierdził że rzeczywiście warto się uczyć :)
Dziękujemy i pozdrawiamy
Krzysztof K.

Kornelia mega się ucieszyła (jej pierwsza wygrana w życiu i od razu laptop o którym marzyła) i z niecierpliwością czeka na odbiór nagrody :-)
Bardzo dziękujemy.
Beata O.


 

powrót