Aby wszystkie dzieci lubiły matematykę

Zrealizowane projekty

Ogólnopolski konkurs 2. TRIATHLON MATEMATYCZNY

 

Projekt dofinansowała Fundacja mBanku

Przedmiotem projektu "2. TRIATHLON MATEMATYCZNY" był ogólnopolski konkurs matematyczny dla uczniów szkół podstawowych. Podobnie jak w roku ubiegłym konkurs składał się z trzech konkurencji. Dla każdej klasy przewidziany został odpowiedni stopień trudności, zgodnie z obowiązującą podstawą programową. Konkurencje to nic innego, jak przygotowane przez nauczycieli matematyki ciekawe zadania i łamigłówki matematyczne do rozwiązania.

Od 27 listopada do 17 grudnia 2016: przez 3 tygodnie, co piątek na stronie internetowej konkursu publikowaliśmy zadania do rozwiązania przez uczestników. Wśród uczniów, którzy prawidłowo rozwiązali wszystkie konkurencje triathlonu rozlosowane zostały nagrody (12 tabletów i 30 pendrive’ów).

Przedsięwzięcie miało na celu wspomaganie rozwoju intelektualnego dzieci, upowszechnianie nauki przez zabawę. Ponadto poprzez różnorodność czekających na uczestników konkursu zadań (np. sprawność rachunkowa, rozwiązywanie zadań tekstowych, rozwiązywanie zadań graficznych), projekt miał na celu zwrócić uczniom uwagę, jak w wielu różnych dziedzinach spotykamy się z matematyką i jak ważne jest rozwijanie wszystkich, różnych związanych z nią umiejętności. Nie wystarczy być dobrym w jednej, ulubionej dziedzinie matematycznej, ponieważ wszystkie one są ze sobą powiązane.

Strona internetowa projektu:

http://triathlon.matzoo.pl

plakat


Podsumowanie realizacji projektu:

W trakcie trwania konkursu:

Przykładowe pozytywne wypowiedzi uczestników:

W imieniu córki dziękuję serdecznie za super konkurs z taką motywacją do nauki.
Życzymy wszelkich sukcesów w rozwijaniu dalszej działalności.
Wioleta
Zadania super, ogólnie jak najwięcej takich konkursów.
Amelia

 

powrót