Aby wszystkie dzieci lubiły matematykę

Zrealizowane projekty

Certyfikat Przyjaciela Matematycznego Zoo 2016/2017

Fundacja stale współpracuje ze szkołami mając na celu aktywizację nauczycieli do prowadzenia szkolnych kół matematycznych (zarówno dla uczniów szczególnie uzdolnionych, jak i w charakterze zajęć wyrównawczych pozwalających słabszym uczniom podnieść swoje umiejętności do wymaganego na tradycyjnych lekcjach poziomu), a także zachęca do wykorzystywania podczas dodatkowych zajęć nowoczesnych technologii. Głównym przedmiotem współpracy ze szkolnymi kołami naukowymi jest projekt „Certyfikat Przyjaciela Matematycznego Zoo”.

 

VI edycja projektu

Tradycyjnie na kandydatów do otrzymania certyfikatów poza formularzem zgłoszeniowym czeka wyzwanie. W tym roku działamy pod hasłem “Praktyczne oblicza matematyki” - chcemy poznać odpowiedź Państwa uczniów na pytanie:

Po co uczymy się matematyki?

Prosimy opisać jak udało Wam się odkryć do czego przydaje się matematyka.
Odpowiedzi udzielać można w przeróżnej formie:

i przesłać do nas załączony w poniższym formularzu plik.
*W przypadku filmu, prosimy o załączenie w formularzu pliku tekstowego z linkiem do filmu opublikowanego w serwisie YouTube, lub szkolnej stronie.

 

Mamy zaszczyt poinformować, że w tym roku szkolnym uhonorowaliśmy Certyfikatami Przyjaciela Matematycznego Zoo ponad 80 szkolnych kół naukowych. Serdecznie dziękujemy za wszystkie nadesłane zgłoszenia. Każdy otrzymany certyfikat to nagroda dla Państwa i Państwa podopiecznych. Z ogromną przyjemnością publikujemy otrzymane prace.

Szkoły, które nie zakwalifikowały się do wyróżnienia Matematycznego Zoo zapraszamy w przyszłym roku szkolnym.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z wyróżnionymi kółkami pod adresem:
http://matzoo.pl/przyjaciele2017

Kołom uhonorowanym certyfikatami serdecznie gratulujemy.

 

Wybrane prace:
 

powrót