Aby wszystkie dzieci lubiły matematykę

Zrealizowane projekty

Certyfikat Przyjaciela Matematycznego Zoo 2014/2015

Fundacja stale współpracuje ze szkołami mając na celu aktywizację nauczycieli do prowadzenia szkolnych kół matematycznych (zarówno dla uczniów szczególnie uzdolnionych, jak i w charakterze zajęć wyrównawczych pozwalających słabszym uczniom podnieść swoje umiejętności do wymaganego na tradycyjnych lekcjach poziomu), a także zachęca do wykorzystywania podczas dodatkowych zajęć nowoczesnych technologii. Głównym przedmiotem współpracy ze szkolnymi kołami naukowymi jest projekt „Certyfikat Przyjaciela Matematycznego Zoo”.

 

IV edycja projektu

W czwartej już edycji projektu, jak co roku, zachęcaliśmy do wzięcia udziału w projekcie Certyfikatu Przyjaciela Matematycznego Zoo nauczycieli, którzy wkładają pasję i serce w edukację najmłodszych, gromadzą dzieci w grupach, zawiązując z nimi koła naukowe.

Tradycyjnie na kandydatów do otrzymania certyfikatów poza formularzem zgłoszeniowym czekało małe zadanie. Tym razem poprosiliśmy nauczycieli matematyki i ich podopiecznych o wspólne napisanie zdania - hasła, lub krótkiego wiersza o Matematycznym Zoo, zachęcającego do uczenia się matematyki korzystając z zasobów portalu.


W tym roku szkolnym uhonorowaliśmy Certyfikatami Przyjaciela Matematycznego Zoo ponad 80 szkolnych kół matematycznych. Serdecznie dziękujemy za wszystkie nadesłane zgłoszenia. Każdy otrzymany certyfikat to nagroda dla Państwa i Państwa podopiecznych. Każda wyróżniona praca (wiersz, hasło) jest niepowtarzalna, to efekt dużego zaangażowania dzieci, ich kreatywności i wyobraźni. Z ogromną przyjemnością na stronie projektu publikujemy otrzymane prace.

 

Strona projektu:

http://matzoo.pl/przyjaciele2015

Przykładowe prace, które wzięły udział w tegorocznej edycji projektu: 

powrót