Aby wszystkie dzieci lubiły matematykę

Zrealizowane projekty

Certyfikat Przyjaciela Matematycznego Zoo 2013/2014

Fundacja stale współpracuje ze szkołami mając na celu aktywizację nauczycieli do prowadzenia szkolnych kół matematycznych (zarówno dla uczniów szczególnie uzdolnionych, jak i w charakterze zajęć wyrównawczych pozwalających słabszym uczniom podnieść swoje umiejętności do wymaganego na tradycyjnych lekcjach poziomu), a także zachęca do wykorzystywania podczas dodatkowych zajęć nowoczesnych technologii. Głównym przedmiotem współpracy ze szkolnymi kołami naukowymi jest projekt „Certyfikat Przyjaciela Matematycznego Zoo”.

III edycja projektu

W roku 2014 jeszcze bardziej podnieśliśmy poziom trudności dla uczestników projektu. Wymogiem ubiegania się o certyfikat przyjaciela było wykonanie przez kółko naukowe plakatu lub gabloty szkolnej z motywem Matematycznego Zoo.

Po weryfikacji nadesłanych kandydatur fundacja uhonorowała 62 kółka, a wyróżnione prace oczywiście zostały opublikowane.

Strona projektu:

http://matzoo.pl/przyjaciele2014

 

Tegoroczne przedsięwzięcie z dumą pragniemy ogłosić międzynarodowym. Certyfikaty Przyjaciela Matematycznego Zoo powędrowały także do kół w szkołach w Corku, i w Londynie.

 

Certyfikat Przyjaciela Matematycznego Zoo 2013/2014 Certyfikat Przyjaciela Matematycznego Zoo 2013/2014

Gablota kółka matematycznego prowadzonego przez panią Krzysztofę Piłat przy Szkolnym Punkcie Konsultacyjnym w Corku (Irlandia)

 

powrót