FREM

Obecne projekty

Portal edukacyjny MATEMATYCZNE ZOO

główna zadanie

Matematyczne Zoo to internetowy portal edukacyjny działający od maja 2010 roku.
Fundacja, natychmiast po swoim zawiązaniu, przyjęła projekt pod swoje skrzydła. Jako patron serwisu Fundacja odpowiada za jego rozwijanie, opiekę techniczną i merytoryczną. Fundacja współpracuje w zakresie merytoryki portalu z nauczycielami  matematyki oraz nauczycielami nauczania początkowego najmłodszych w szkołach podstawowych. Z zasobów serwisu korzystają również w przedszkolach "starszaki" :)
Sukcesywne prace spowodowały, że Matematyczne Zoo jest obecnie największym najpopularniejszym na polskim rynku darmowym portalem do nauki matematyki dla dzieci.


Trochę o portalu:

Matematyczne Zoo w roku szkolnym notuje średnio 10 tysięcy odwiedzin dziennie. Ponad 300 tematów zawiera najważniejsze zagadnienia podstawy programowej z matematyki dla szkoły podstawowej. Grafika serwisu zachęca uczniów do zaprzyjaźniania się z matematyką, a intuicyjna nawigacja nie sprawia kłopotu nawet najmłodszym.
Zastosowany w portalu system losowego generowania zadań do rozwiązania i automatycznej odpowiedzi zwrotnej do użytkownika w efektywny sposób skraca czas potrzebny do opanowania zagadnienia. Takie rozwiązanie jest idealne do powtórek przed sprawdzianami, samodzielnego nadrabiania zaległości, jak również wykorzystania podczas szkolnych zajęć.

W ciągu ponad pięciu lat działalności zanotowaliśmy 10 milionów odwiedzin. Uczniowie dzielnie odpowiedzieli na 250 milionów pytań w zadaniach, spędzając przy nich UWAGA: 2,5 miliona godzin lekcyjnych. Pozostawione na stronie opinie odwiedzających świadczą, że portal darzą sympatią zarówno dzieci, rodzice jak i nauczyciele.

główna


Portal posiada także patronat honorowy Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Zapraszamy do regularnego odwiedzania: http://matzoo.pl

Opinie szkół o projekcie Matematyczne Zoo: http://matzoo.pl/szkoly

 

 

powrót