FREM

Zrealizowane projekty

Obchody V Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia

W związku z obchodami V Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia fundacja opublikowała w serwisie Matematyczne Zoo nową grę do ćwiczenia umiejętności mnożenia w zakresie tabliczki mnożenia:

MECZ tabliczki mnożenia

http://matzoo.pl/lamiglowki/tabliczka-mnozenia-mecz_42_295

Biorąc udział w meczu uczniowie mają możliwość uczestniczyć w jednominutowych spotkaniach, rozgrywanych pomiędzy piątką użytkowników online.
Tabliczka mnożenia to zmora wielu uczniów szkół podstawowych. Przyjęta forma gry ma na celu przede wszystkim motywować uczniów do częstego powtarzania działań mnożenia, które w zakresie tabliczki mnożenia należy opanować na pamięć. Obserwowanie zmagań innych ma wprowadzać dodatkowy element motywacji i rozrywki, zachęcać do podejmowania kolejnych wyzwań i prób stawania się jak najlepszym w tabliczce mnożenia.

We wrześniu Fundacja przeprowadziła akcję informacyjną informującą szkoły o Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia i zachęcała nauczycieli matematyki i nauczania wczesnoszkolnego do organizacji konkursów z tej okazji, proponując im gotowe narzędzie do przeprowadzenia takich konkursów.
Efektem podjętych działań, w Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia - 25 września 2015 roku serwis matzoo.pl zanotował prawie 20 tysięcy odwiedzin.

 

powrót